Jak zacząć przygodę z Dustem?

Marek

Wszystkim nowym graczom polecamy rozpoczęcie swojej przygody ze światem DUST przez rozegranie bitew za pomocą zestawów startowych bądź spotkanie z nami na którymś z dużych konwentów, na których prezentujemy grę.

Zestawy startowe które znajdziecie w naszym sklepie są świetnym punktem startu dla nowego gracza. Każdy z nich oferuje zróżnicowaną pulę jednostek (oddział piechoty, herosa oraz mecha) i przypisany jest do jednej z 4 armii aktualnie obecnych w świecie gry. Jednym z trudniejszych pytań jakie stoją przed każdym nowicjuszem jest – którą armią zacząć grać?

pic733053

Najprostszą odpowiedzią będzie – tymi siłami które najbardziej ci się podobają. Armie 3 głównych bloków ZSS, Osi i Aliantów różnią się mocno od siebie, i wybór tej która odpowiada wam najbardziej estetycznie ułatwi ewentualne późniejsze prace malarskie 😉 Niezdecydowanym zaś polecamy zestaw startowy najemniczek – można go później używać jako elementu dowolnej armii (najemnicy przyjmują zlecenia od każdego kto wystarczająco płaci), pozwoli więc stanąć naprzeciw sił 3 bloków nim zdecydujemy się na wybór któregokolwiek z nich. Dokładniejsze opisy 3 głównych bloków oraz armii najemników znajdziecie w innych artykułach naszej Dustpedii.

ME001-w1

Chcących poznać opinie doświadczonych graczy zapraszamy na nasze forum. Z pewnością znajdziecie tam kogoś kto zasugeruje wam wybór jednego z bloków, a być może zaoferuje również kilka gier szkoleniowych i wypróbowanie jego ulubionej armii. Na forum znajdziecie też ogłoszenia graczy z różnych miast szukających innych dowódcó, być może akurat ktoś w waszej okolicy szuka partnera do wspólnej zabawy przy stole?

Co ważne w każdym zestawie startowym znajduje się również mata stanowiąca połowę typowej planszy na której rozgrywa się bitwa! Wystarczy więc znaleźć 2 osobę z zestawem startowym i spokojnie można rozgrywać nawet dość duże batalie 😉

ME001-w91

Dust w wersji podstawowej jest też bardzo przystępną grą, nawet dla najmłodszych graczy. Serdecznie polecamy ją jako pozycję do potyczek ojciec-syn! Wielu z naszych kolegów zaczynało swoją przygodę z tym niesamowitym światem właśnie od bitew w domowym zaciszu. Nie myślcie jednak że czyni to z niej grę prostacką! Możliwości taktyczne oraz opcje rozbudowania o gry dodatkowe zasady czynią z niej również doskonałą pozycję do pojedynków turniejowych.

Właśnie -zasady! Wszystkie zasady znajdziecie za darmo na naszej stronie, w części dustpedii “Przydatne Pliki”. Poza instrukcjami znajdują się tam też karty wszystkich jednostek funkcjonujących w grze. Pliki te można ściągać za darmo, zachęcamy też do ich wydrukowania bądź zakupienia w naszym sklepie fizycznej kopii.

Alt_Color_Cover1